Dalachów rządzi

Z workiem medali wróciły młode tenisistki UKS-u Dalachów z drużynowych i indywidualnych mistrzostw województwa opolskiego młodzików, kadetów i juniorów. Ten worek to dokładnie aż 10 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. Gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom Katarzynie Pawlaczyk i Romanowi Pinkoszowi.

Turniej został rozegrany w Cisku (powiat kędzierzyńsko-kozielski). W sobotę 23 marca odbywała się rywalizacja drużynowa, w niedzielę 24 marca – indywidualna.

W sobotę dziewczęta z Dalachowa dwa razy stawały na najwyższym podium. W meczu o złoty medal kadetki Julia Jurczyk i Dominika Olszowa pokonały 3:0 rówieśniczki z MOKSiR Zawadzkie. Natomiast kadetki Katarzyna Zając i Sandra Pinkosz w finale okazały się lepsze od AZS PWSZ Nysa - zwyciężyły 3:1.

Niedzielne indywidualne zmagania przyniosły reprezentantkom gminy Rudniki aż 8 medali!

Mistrzynią województwa opolskiego w grze podwójnej młodziczek - w parze z Izabellą Matras (Victoria Chróścice) została Katarzyna Zając, zaś w grze podwójnej kadetek Julia Jurczyk (wspólnie z Dominiką Niedźwiecką z STS Strzelce Opolskie).

Srebrne indywidualne medale wywalczyły Katarzyna Zając (młodziczka), Julia Jachymczyk (kadetka) oraz Dominika Olszowa i Julia Jachymczyk (gra podwójna kadetek), a także Julia Jurczyk w parze z Michałem Wodniokiem z LZS Żywocice (gra mieszana kadetek).

Z brązowymi medalami z Cisku wróciły: Julia Jurczyk (gra pojedyncza kadetek) oraz Dominika Olszowa, która w grze mieszanej kadetek grała wspólnie z Szymonem Rogozińskim (AZS PWSZ Nysa).

Tenisistki z Dalachowa zajęły jeszcze cztery inne czołowe lokaty. Dominika Olszowa była czwarta w singlu kadetek, podobnie jak Julia Jachymczyk w grze mieszanej (w parze z Michałem Basińskim z MOKSiR Korfantów). Sandra Pinkosz zakończyła turniej na 5. miejscu w deblu młodziczek (grała z Oliwią Wilińską z Victorii Chróścice) oraz na 7. pozycji w singlu.