Drużyna z ambicjami

Piłkarze LZS Rudniki rozpoczęli przygotowania do kolejnego A-klasowego sezonu. Kibice wierzą, że będzie on zdecydowanie lepszy od poprzedniego.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej rozgrywek 2019/2020 zespół trenowany przez Grzegorza Krawczyka zajmował miejsce w strefie spadkowej i w wiosennych rewanżach miał walczyć o utrzymanie. Epidemia koronawirusa sprawiła jednak, że rywalizacja w niższych ligach nie została wznowiona, a niedawno Opolski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę o zakończeniu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, uznając za ostateczną klasyfikację, która była po ostatniej rozegranej kolejce. Ale co najważniejsze, to w uchwale znalazł się zapis, że żadna z drużyn nie zostanie zdegradowana do niższej ligi. Kibice naszego zespołu mogli więc odetchnąć z ulgą, a sztab szkoleniowy i działacze - z nowym prezesem Jarosławem Lachem na czele - rozpocząć kompletowanie drużyny na sezon 2020/2021.

Piłkarze zaczęli przygotowania we wtorek 19 maja i będą trenowali dwa razy w tygodniu (wtorki i piątki). A zanosi się na to, że kadra zawodników będzie na tyle mocna, że LZS Rudniki może być jednym z faworytów do awansu do ligi okręgowej, w której już kiedyś grał.

Jeszcze przed rundą wiosenną do Rudnik wróciło trzech zawodników, którzy po spadku przenieśli się do Motoru Praszka: bramkarz Jarosław Kościelny, obrońca Mateusz Pawelec oraz napastnik Wojciech Popczyk, Zajęcia wznowił Przemysław Pawelec, a z drużyną od początku okresu przygotowawczego trenuje pomocnik Tomasz Czechowicz z Motoru Praszka. Dobra wiadomość jest również taka, że wkrótce na stałe wraca z Holandii pomocnik Tomasz Kubat i to z pewnością będzie kolejne wzmocnienie. Nie jest wykluczone, że w lipcowym okienku transferowym do zespołu dołączy jeszcze jakiś piłkarz.

Aktualnie w kadrze LZS Rudniki są: Jarosław Kościelny, Michał Kubat (bramkarze), Mateusz Pawelec, Przemysław Pawelec, Arkadiusz Przybyła, Mariusz Trawiński, Michał Korzekwa, Grzegorz Zaręba, Marcel Kierzek, Karol Włóka, Jan Włóka, Dawid Kasprzyczak, Tomasz Kubat, Bartosz Rosak, Przemysław Furmański, Marcin Jurczyk, Jarosław Lach, Oskar Ryng, Patryk Gielo, Patryk Knetki, Radosław Malina i Wojciech Popczyk, Tomasz Czechowicz (w trakcie załatwiania).