Głośno w sprawie działek

O zamiarze sprzedaży przez gminę dwóch działek wraz z zabudowaniami po byłej Spółdzielni Kółek Rolniczych, które mieszczą się niemal w centrum Rudnik, pisaliśmy dwukrotnie. Najpierw w tekście „Dla kogo atrakcyjne działki?”, a później w artykule „Radni protestują i piszą do wójta”. Ten drugi dotyczył apelu radnych Anny Lach i Mariusza Stanka skierowanego do wójta Grzegorza Domańskiego i wszystkich radnych, aby gmina wycofała się z planowanej sprzedaży działek 556 i 558 przy ul. Targowej 2 w Rudnikach.

Sprawa zyskała duży rozgłos w naszej miejscowości, stała się tematem wielu rozmów mieszkańców Rudnik. Padają liczne pytania. Miedzy innymi takie: Czy gmina znajduje się w tak kiepskiej sytuacji finansowej, że za 746 tysięcy złotych chce sprzedać dwie działki o powierzchni 0,404 ha i pozbyć się władztwa nad tak atrakcyjnym miejscem, czy może chodzi o prywatę?

We wtorek 23 lutego odbędzie się sesja Rady Gminy. Zapewne autorzy apelu o wstrzymanie sprzedaży działek przy ul. Targowej poddadzą tę kontrowersyjną sprawę pod dyskusję. Ciekawe jakie będzie uzasadnienie pana wójta? Jakie stanowisko zaprezentują pozostali radni?

Zachęcamy do oglądania transmisji z obrad - przeprowadzona ona zostanie na internetowej stronie gminy Rudniki (w zakładce „Transmisja obrad”). Początek o 13:00.