Maraton przy stołach

Prawie 50 uczestników z miejscowości województw opolskiego, śląskiego i łódzkiego wzięło udział w otwartym turnieju tenisa stołowego o puchar Jarosława Marchewki, przewodniczącego Rady Gminy w Rudnikach, który w niedzielę 17 marca rozegrany został w sali Publicznej Szkoły Podstawowej w Dalachowie. To coroczne zawody z blisko 30-letnią już tradycją.

To był istny maraton przy tenisowych stołach, bo rywalizacja rozpoczęta o godz. 9:00 zakończyła się - wliczając w to 2-godzinną przerwę - o 20:00! Zmagania toczyły się aż w dziewięciu kategoriach wiekowych.

Najpierw najlepszych wyłoniono w grupach szkolnych. Wśród chłopców z klas I-III zwyciężył Wiktor Napieraj z Żytniowa.

W starszej kategorii (klasy IV-VI) wśród dziewcząt triumfowała Julia Zyna z Krzepic, która wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Katarzynę Zając oraz Nikolę Makos z miejscowości Strugi. W grupie chłopców wygrał Jakub Zyna, a dwie kolejne pozycje wywalczyli uczniowie PSP z Dalachowa - Kacper Jurczyk oraz Krzysztof Wilk.

W najstarszej kategorii (klasy VII-VIII) trzy pierwsze miejsca zajęły czołowe młodziczki województwa opolskiego (wg. kolejności): Julia Jurczyk, Dominika Olszowa (obie Dalachów), Julia Jachymczyk (Kowale). Natomiast wśród chłopców na podium stanęli: Dawid Krajewski (Strugi), Marcin Pawłowski (Żytniów) oraz Kacper Białas (Dalachów).

Najlepszym uczestnikom nagrody - puchary i dyplomy - wręczyli Jarosław Marchewka, patron turnieju oraz Roman Pinkosz, sędzia techniczny zawodów i jednocześnie trener Uczniowskiego Klubu Sportowego w Dalachowie.

W popołudniowej części imprezy wyłoniono triumfatorów w kategoriach wiekowych do 40 lat, powyżej 40 lat, kobiet oraz open. Wśród uczestników nie zabrakło osób z ligowym doświadczeniem.

W tej pierwszej grupie czołową trójkę stanowili Łukasz Francka z Dalachowa, Cyprian Morawiak (Porąbki) oraz Piotr Napieraj (Żytniów). Najlepsi 40-latkowie + to: Andrzej Hanas, zawodnik M-GOK-u II Gorzów Śląski, Zbigniew Gruszka (Grodziec) i Edmund Olszowy (Praszka).

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była - mająca na koncie występy w II lidze - Karolina Zając z Rudnik, a za nią uplasowały się Dominika Olszowa i Julia Jurczyk - obie z Dalachowa.

W kategorii open wystartowało aż 21 zawodniczek i zawodników, a mężczyzn zdystansowała kobieta - Karolina Zając. Na podium stanęli również Łukasz Francka i Andrzej Hanas.

W czołówce uplasowali się również: Edmund Olszowy, Marek Wilk (Gorzów Śląski), Andrzej Włoch (Ozimek), Kacper Napieraj (Bugaj), Cyprian Morawiak, Zbigniew Gruszka i Piotr Rasztar.

Najlepszym puchary i dyplomy wręczyli Jarosław Marchewka oraz Katarzyna Pawlaczyk, sędzia główny zawodów, zawodniczka i trenerka UKS Dalachów. Nagrodzeni zostali również najmłodszy i najstarszy zawodnik zawodów. Zostali nimi Wiktor Napieraj oraz Edmund Olszowy. Obaj otrzymali specjalne statuetki.

Turniej o puchar przewodniczącego Rady Gminy zorganizował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach przy współudziale Uczniowskiego Klubu Sportowego w Dalachowie.

Zdjęcia Katarzyna Pawlaczyk (FB)