Nowa miotła w przedszkolu?

W najbliższą niedzielę 2 czerwca przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Rudnikach będą się bawić na festynie zorganizowanym na boisku przy PSP w Rudnikach przez Radę Rodziców.

Rodzice z uśmiechem wspominają jak bardzo zadowolone ich pociechy wróciły do domów z ubiegłorocznego festynu. Liczą więc, że i tym razem zabawa będzie świetna. Podobne oczekiwania mają zapewne również ich dzieci uczęszczające do naszego przedszkola. Już nie mogą się doczekać wspólnej zabawy i atrakcji, które na nich czekają.

Ale czy wszyscy będą mieli powody do radości z rudnickiego przedszkola? Wszystko na to wskazuje, że od 1 września 2019 r. będzie ono miało nowego dyrektora. Dlaczego? Otóż z końcem maja Barbara Wójcik, obecna pani dyrektor, złożyła rezygnację z pełnienia tej funkcji z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Jaki jest powód tej decyzji? To konflikt z Radą Rodziców, która od dłuższego czasu nie potrafiła znaleźć porozumienia w sprawie wykorzystywania funduszy ze składek rodzicielskich. Jak było naprawdę pokażę czas, gdyż zdania są podzielone.

Czy Panią Basię zastąpi obecna radna Ewa Orzeszyna, która zdobyła mandat z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólna Gmina Grzegorza Domańskiego, a która jest dyrektorem Publicznego Przedszkola w Łowoszowie?

Znając dotychczasową politykę kadrową obecnej władzy wszystko jest możliwe.