Otworzyli swoje serca

Każdy przejaw pomocy dla drugiej osoby wart jest odnotowania. Tym bardziej, gdy zdobywają się na niego młodzi ludzie. Podwójnie cieszy to, że w tym gronie znalazła się niedawno młodzież z gminy Rudniki.

Drużyny Fair Play Rudniki działa od października 2019 roku. Grupa jest ukierunkowana na rozwijanie poprzez piłkę nożną - ale inną od tej powszechnie znanej - aktywności sportowej dzieci, a przy tym propaguje zasady fair play. W krótkim czasie zdążyła zaznaczyć swoją obecność nie tylko na terenie powiatu oleskiego, ale także na forum krajowym.

Niedawno młodzi rudniczanie i ich opiekunowie zaangażowali się w akcję charytatywną pod hasłem „Gramy i pomagamy” na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Sowczycach (pow. oleski).

Podczas otwartych zajęć Drużyny Fair Play Rudniki, które od 13 do 20 sierpnia odbywały się na miejscowym orliku, a w przypadku złej pogody w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy, każdy ich uczestnik mógł przynieść i podarować określone artykuły: gry edukacyjne, materiały szkolne, odzież, zabawki, książki, a także artykuły chemiczne oraz spożywcze. W akcję zaangażowali się również rodzice młodych sportowców. Efekt okazał się imponujący - gdy dary położono na wadze, ta pokazała 174 kg. Brawo! Aby to wszystko spakować potrzeba było aż 21 dużych kartonów !

W czwartek 20 sierpnia dary zostały zawiezione do Sowczyc. Podopieczni Domu Dziecka wiedzieli od Elżbiety Polak, dyrektorki placówki, iż przyjadą do nich goście z Rudnik, ale nie mieli pojęcia, że z prezentami. Nieco rąbka tajemnicy rudniczanie uchylili, gdy zaczęli wyciągać z auta kartony. Zanim jednak gospodarze zaspokoili swoją ciekawość, mieli okazję poznać zasadny gry Football3, propagowanej przez Drużynę Fair Play. Odbył się nawet pokazowy mecz z udziałem podopiecznych Domu Dziecka.

Dodatkowo ekipa z Rudnik przekazała dla placówki 10 futbolówek, które wcześniej - w liczbie 150 - otrzymała z Fundacji Orlen za udział w konkursach.

Podczas spotkania integracyjnego rudniczanie poznali m.in. ciekawą historię budynku, w którym obecnie mieści się dom dziecka.

We wrześniu dzieci z Sowczyc przyjadą do Rudnik.