Pierwsze zmiany w gminie

Choć w gminie Rudniki nie dokonało się jeszcze przekazanie władzy, po zmianie na stanowisku wójta (Grzegorza Domańskiego zastąpił Mariusz Stanek), to miały już miejsce pierwsze ruchy kadrowe.

Krótko przed wyborami, 3 kwietnia, wójt Grzegorz Domański wydał zarządzenie w sprawie powołania komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Publicznego Przedszkola w Rudnikach. Jej przewodniczącą została Anna Sekienda, zastępczyni wójta. W wyniku postępowania konkursowego wójt - zarządzeniem z dnia 15 kwietnia - stanowisko to powierzył Renacie Rasztar, której kadencja będzie trwała od 1 maja 2024 roku do 30 kwietnia 2029 roku, a więc przez 5 lat.

Z kolei zarządzeniem z dnia 12 kwietnia wójt odwołał - z dniem 15 kwietnia - Annę Sekiendę ze stanowiska zastępcy gminy Rudniki. Przypomnijmy, że ta urzędniczka ubiegała się nieskutecznie o mandat radnej Rady Powiatu w Oleśnie.

Na wtorek 23 kwietnia zaplanowana jest ostatnia sesja „starej” rady gminy, natomiast 7 maja odbędzie się sesja z udziałem nowej rady, w trakcie której nastąpi zaprzysiężenie Mariusza Stanka na stanowisko wójta gminy Rudniki.

Już dziś pojawiają się pytania kto zostanie zastępcą wójta, kto przewodniczącym rady. Wiadomo, iż tym drugim na pewno nie będzie dotychczasowy, Jarosław Marchewka, bowiem nie dostał się do rady. Czy nastąpią roszady na stanowiskach w Urzędzie Gminy?

Pewne nazwiska w przestrzeni publicznej pojawiają się, ale nie chcemy spekulować. Już wkrótce wszystko będzie wiadomo.