Poezja nagrodzona

Po mało optymistycznych informacjach, które w ostatnim czasie publikowaliśmy, warto pokazać coś dobrego.

Oto w Praszce rozstrzygnięty został - ogłoszony przez tamtejszy dom kultury - otwarty konkurs poetycki na wiersz. Mimo nam poinformować, iż dwie najważniejsze nagrody otrzymały mieszkanki gminy Rudniki.

Ta główna - Grand Prix - trafiła do Sylwii Kanickiej z Rudnik, która na co dzień pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku.

Jak uzasadnił Jacek Pac, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce, ten laur otrzymała za wysoki poziom artystyczny swoich wierszy oraz wierność konkursowi.

Pani Sylwia to postać dobrze znana w środowisku poetyckim nie tylko powiatu oleskiego. W swym dorobku ma już dwa tomiki poetyckie. „Bez twarzy” wydała w 2016 roku, zaś „Tańczące morały” w 2019 r.

Laureatką 1. miejsca - za wiersz „Karnawał” - została natomiast Małgorzata Świtała z Cieciułowa, która debiutowała w praszkowskim konkursie. W tym roku miał swoją piątą edycję, a udział w nim wzięło 17 osób.

Nagrody dla najlepszych poetów wręczali jurorki: Anna Dwornicka, Barbara Jędryszek i Zofia Krykwińska oraz dyrektor Jacek Pac.

W ocenie komisji konkursowej poziom prac był wysoki i wyrównany.

Naszym nagrodzonym paniom gratulujemy!