Prywatna telewizja za publiczne pieniądze ?

Od kilkunastu miesięcy można oglądać filmiki (tzw. materiały multimedialne) wyprodukowane przez firmę Lokalna TV z Opola, które umieszczane są m.in. na Facebooku gminnym jako Rudniki TV. Nic w tym złego nie byłoby, gdyby nie to, że nowa władza zapowiadała oszczędności m.in. w postaci likwidacji niektórych stanowisk. Jedno takie nawet zlikwidowała. Doszła do wniosku, że Biuro Obsługi Oświaty Samorządowej generuje zbyt duże koszty i „skasowała” stanowisko dyrektora, którym była pani Elżbieta Ciszkiewicz, a później - z końcem kwietnia 2019 roku - wójt Grzegorz Domański zwolnił ją, a BOOS zlikwidował. W to miejsce utworzył w budynku Urzędu Gminy Referat Oświaty, w którym pracują pozostałe panie z byłego BOOS-u. Wcześniej natomiast wójt utworzył nowe stanowisko - zastępcą wójta została Anna Sekienda. To ona przejęła część obowiązków po Elżbiecie Ciszkiewicz, zaś pozostałą Aleksandra Białkowska z Referatu Oświaty.

Z firmą Lokalna TV gmina podpisała mowę na cykliczne opracowywanie i publikowanie materiałów multimedialnych w postaci 3 newsów miesięcznie. Z tego tytułu Urząd Gminy wypłaca firmie z Opola kwotę 1899,00 złotych, a więc zbliżoną do etatu pracownika Referatu Promocji Gminy.

Z przykrością stwierdzamy, że Lokalna TV stała się tubą propagandową wójta - promując go niemal w każdym materiale - i jego otoczenia. Nie porusza natomiast wielu ważnych tematów.

W gminie Rudniki drożeją opłaty za śmieci. 21 grudnia 2020 r. w Sądzie Rejonowym w Oleśnie rozpoczął się proces karny przewodniczącego Rady Gminy Rudniki Jarosława M. (następna rozprawa 25 stycznia 2021). Zarzuty ma również wójt, o czym kilkakrotnie informowały media ogólnopolskie. Na 10 marca 2021 oraz 14 kwietnia 2021 r. zaplanowane są przeciwko Grzegorzowi D. dwie rozprawy w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Oleśnie. W ciągu roku miała miejsce „pielgrzymka” absolwentów rudnickiego gimnazjum na Komendę Powiatową Policji w Oleśnie w sprawie projektów unijnych realizowanych za rządów Dariusz Niedrygosia. Chętnie też dowiedzielibyśmy się komu - za co i w jakiej wysokości - wójt przydzielił w 2020 r. nagrody?

Jak widać tematów dla telewizji jest mnóstwo, a nie tylko pokazanie jak wójt wiesza bombki na choince! W ten sposób robi on - za publiczne pieniądze - promocję swojej osoby. Niestety, czasami przypisuje sobie nienależne mu zasługi. Gdy przed kamerą Lokalnej TV mówił o nowoczesnym centrum przesiadkowym w Rudnikach i zbiorniku wodnym w Jaworku ani słowem nie wspomniał, że obie te inwestycje to zasługa jego poprzednika - Andrzeja Pyziaka.