W Żytniowie przy stołach

Jeśli idzie o sport to sołectwo Żytniów kojarzyło się do tej pory głównie z piłką nożną (miejscowy LZS jest liderem B klasy i ma szanse na awans) oraz biegami (Dominika Napieraj to jedna z najlepszych polskich zawodniczek na długich dystansach, w Żytniowie organizowane są imprezy o zasięgu ponad gminnym). Teraz do tych dyscyplin doszedł tenis stołowy.

To wszystko za sprawą nieformalnej grupy Set Men Ping Pong. Jego członkowie w każdy piątek grają rekreacyjnie, a w sobotę 9 marca w sali miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzili otwarty turniej tenisa stołowego. Frekwencja zaskoczyła organizatorów. Zgłosiło się aż 35 uczestników - nie tylko z Żytniowa, ale także innych miejscowości gminy Rudniki, z Praszki, a nawet z Opola. Jak na pierwszą imprezę to sukces!

Grano w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta, chłopcy, zawodnicy do 40 lat i powyżej 40 lat.

W grupie dziewcząt wygrała Barbara Sieradzka, która wyprzedziła Magdalenę Matusiak oraz Kingę Matusiak. Na 4. miejscu znalazła się Weronika Kubacka.

Najlepsi chłopcy to: 1. Bartosz Matusiak, 2. Marcin Pawłowski, 3. Mateusz Bryś, 4. Mikołaj Zając, 5. Oliwier Napieraj, 6. Grzegorz Kistela. Kolejne miejsca zajęli Jakub Dwornik i Wiktor Napieraj.

Końcowa klasyfikacja w grupie wiekowej do 40 lat: 1. Piotr Napieraj, 2. Patryk Ryng, 3. Kacper Napieraj, 4. Paweł Włoch, 5. Michał Namyślak, 6. Wiesław Napieraj, 7. Paweł Kubalka, 8. Filip Sykulski, 9. Jan Włóka, 10. Kamil Kulig.

Najwięcej zawodników startowało w kategorii + 40 lat. Wygrał Lecha Adamczyk przed Andrzejem Włochem i Janem Pankiem. Dalsze lokaty: 4. Ryszard Kawalec, 5. Mirosław Bednarek, 6. Marian Pawlaczyk, 7. Stefan Kubacki, 8. Zbigniew Surlej, 9. Andrzej Materak, 10. Marcin Łuczak, 11. Grzegorz Dwornik, 12. Mariusz Karczyński, 13. Mirosław Pakuła.

Sędzią głównym turnieju była Katarzyna Pawlaczyk, do niedawna gminna animatorka sportu (szkoda, że już nią nie jest), czynna tenisistka - zawodniczka UKS Dalachów, w którym szkoli także najmłodszych adeptów tej dyscypliny.

Tenisowym działaczom z Żytniowa gratulujemy pomysłu i zaangażowania.