Sąd podtrzymał wyrok

25 listopada Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok I instancji Sądu Rejonowego w Oleśnie i uznał Roberta Tkaczyka za winnego, potwierdzając, że działając umyślnie jako redaktor naczelny i wydawca czasopisma http://moje-rudniki.pl" moje-rudniki.pl, prowadzonego w formie portalu internetowego, opracowywał, publikował i udostępniał na nim artykuły niezgodne z prawdą, dotyczące Andrzeja Krzaka, ówczesnego dyrektora Gimnazjum Publicznego w Rudnikach.

Sąd zasądził od pana Tkaczyka niemałą nawiązkę na rzecz Andrzeja Krzaka oraz koszty postępowania. Obciążył również Roberta Tkaczyka kosztami postępowania sądowego.
Przypomnijmy, że strona http://moje-rudniki.pl" moje-rudniki.pl została utworzona po przegranych przez panów Grzegorza Domańskiego i Piotra Rasztara wyborach na wójta gminy Rudniki w 2014 rok. Na ww. stronie notorycznie negowana była praca wójta Andrzeja Pyziaka i osób zasiadających na stanowiskach publicznych. Co ciekawe - na stronie można było dodawać komentarze, czy wszystkie? Okazało się jednak, że nie! Na przykład komentarze dotyczące tego jak obecny radny Karol Włóka (wówczas nauczyciel Gimnazjum Publicznego w Rudnikach, którego dyrektorem był pan Niedrygoś) regularnie kosił w okresie wakacyjnym trawę na posesji swojego pracodawcy, to wpis po 5 minutach usuwano. Podobnie było, gdy komentowano fakt zrobienia kortu tenisowego na posesji Dariusza Niedrygosia.

Skoro pan Tkaczyk na stronie reklamował Komitet Wyborczy obecnego wójta, a później na sprawie sądowej Grzegorz Domański, Dariusz Niedrygoś i pani Beata Patyk byli jedynymi świadkami pana Tkaczyka, więc można domniemywać, kto mógł być pomysłodawcą, a może nawet w jakimś stopniu twórcą artykułów na stronie http://moje-rudniki.pl" moje-rudniki.pl. Tym bardziej, że w trakcie postępowania sądowego Dariusz Niedrygoś przyznał, że kontaktował się z Robertem Tkaczykiem.